Letöltött fájlok ellenőrzése

Az AVG Anti-Malware termékkel kapcsolatos tapasztalatok.

Moderátor: avgmaster

Letöltött fájlok ellenőrzése

HozzászólásSzerző: BoBa Dátum: 2007-02-24 07:55:25

Üdv Mindenkinek!
Nemrég megvásároltam az AVG- Malvare licencét. Régebben használtam AWAST Home, és NOD 32 vírus írtókat. Ezeket be tudtam állítani a Firefoxban, és a Flashgotban, hogy a letöltött fájlokat a letöltés végén azonnal ellenőrizze. Jó lenne ha valaki megtudná mondani, hogy az AVG-t hogy lehet beállítani.
BoBa

Re: Letöltött fájlok ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Vendég Dátum: 2007-04-09 15:10:35

BoBa írta:Üdv Mindenkinek!
Nemrég megvásároltam az AVG- Malvare licencét. Régebben használtam AWAST Home, és NOD 32 vírus írtókat. Ezeket be tudtam állítani a Firefoxban, és a Flashgotban, hogy a letöltött fájlokat a letöltés végén azonnal ellenőrizze. Jó lenne ha valaki megtudná mondani, hogy az AVG-t hogy lehet beállítani.

Szia!
Az AVG Antivirus Pro-t az alabbi paranccsal tudod celzott keresesre ravenni:
[AVG Pro telepitesi utvonala]\avgw /se [ellenorizendo fajl/mappa teljes eleresi utvonala]
A '/se'kapcsolon kivul hasznalhato meg '/quit' kapcsolo is, ami azt eredmenyezi, hogy nem jelenik meg az eredmenyablak a kereses utan, HA NEM ERZEKEL semmilyen viruskodot a progam. Tehat, ha erzekel valamit, akkor szep nagy figyelmezteto ablakocska befigyel.
Szerintem a Malware-val is hasonlokeppen mukodhet ez, mivel ez a program az AVG Antivirus, es az AVG AntiSpyware termekek osszevonasabol keszult. (Okos dolog!)

miska (Lic. AVG Pro user)
Vendég

Re: Letöltött fájlok ellenőrzése

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-09 15:16:32

Üdv Mindenkinek!

Szia!
Az AVG Antivirus Pro-t az alabbi paranccsal tudod celzott keresesre ravenni:
[AVG Pro telepitesi utvonala]\avgw /se [ellenorizendo fajl/mappa teljes eleresi utvonala]
A '/se'kapcsolon kivul hasznalhato meg '/quit' kapcsolo is, ami azt eredmenyezi, hogy nem jelenik meg az eredmenyablak a kereses utan, HA NEM ERZEKEL semmilyen viruskodot a progam. Tehat, ha erzekel valamit, akkor szep nagy figyelmezteto ablakocska befigyel.
Szerintem a Malware-val is hasonlokeppen mukodhet ez, mivel ez a program az AVG Antivirus, es az AVG AntiSpyware termekek osszevonasabol keszult. (Okos dolog!)

Bocs.. az elobb is en voltam, csak nem jelenkeztem be...
Te viszont megirhatnad, hogy hol lehet beallitani a Firefox-ban, hogy letoltott fajlokra kuldjon ra celzottan viruskeresot!

Menetkozben (bankkartyas fizetessel) attertem a az Antivirus Pro valtozatrol az AVG Anti-Malware valtozatra.. ugyanugy lehet celiranyos ellenorzest csinalni, mint az AVG Antivirus Pro valtozataval.
Rmr

HozzászólásSzerző: BoBa Dátum: 2007-04-15 19:03:47

Szia Rmr!
A Firefoxhoz telepíteni kell a "SafeDowload" kiegészítőt. Itt belehet állíttani 4 szkennert a letöltött fájlok ellenőrzésére.
A mit írtál, nemvolt számomra egyértelmű, mert ha a szkenner elérési útjának megadtam a "C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgw.exe "elérési utat, igy a letöltés befejezésekor, a " Tesztközpont - Bővitett felület " ablak jelenik meg, és nemcsinál semmit. Ha viszont elérési útnak "C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgscan.exe"-t adom meg megnyit 1 dosos ablakot, amin ki ír pár dolgot, de olyan gyorsan be is záródik, hogy nem lehet elolvasni. Lehet hogy ez a jó beállítás, csak nemtalált még vírust igy nem irta ki.
Ha netán nemtalálod meg a Firefox-hoz a kiterjesztést szivessen elküldőm neked, egyébb más kiterjesztésekkel együt.
BoBa

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-15 19:22:21

Szia Rmr!
A Firefoxhoz telepíteni kell a "SafeDowload" kiegészítőt. Itt belehet állíttani 4 szkennert a letöltött fájlok ellenőrzésére.
A mit írtál, nemvolt számomra egyértelmű, mert ha a szkenner elérési útjának megadtam a "C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgw.exe "elérési utat, igy a letöltés befejezésekor, a " Tesztközpont - Bővitett felület " ablak jelenik meg, és nemcsinál semmit. Ha viszont elérési útnak "C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgscan.exe"-t adom meg megnyit 1 dosos ablakot, amin ki ír pár dolgot, de olyan gyorsan be is záródik, hogy nem lehet elolvasni. Lehet hogy ez a jó beállítás, csak nemtalált még vírust igy nem irta ki.
Ha netán nemtalálod meg a Firefox-hoz a kiterjesztést szivessen elküldőm neked, egyébb más kiterjesztésekkel együt.

Az eleresi utvonal onmagaban keves, a "/se" kapcsolo is kell!
C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgw.exe /se [ellenorizendo fajl/konyvtarnev]
Letoltesekre a Metaproduct Download Express-t hasznalom. (Van firefox beepuloje is)
Az avgscan.exe a AVG parancssoros virusellenorzoje. Kapcsolokkal kell parameterezni. A "/?" kapcsoloval hasznalva a HELP-je jelenik meg.

miska
Rmr

HozzászólásSzerző: BoBa Dátum: 2007-04-21 06:12:32

Rmr írta:
Szia Rmr!

Az eleresi utvonal onmagaban keves, a "/se" kapcsolo is kell!
C:\Program Files\Grisoft\AVG7\avgw.exe /se [ellenorizendo fajl/konyvtarnev]
Letoltesekre a Metaproduct Download Express-t hasznalom. (Van firefox beepuloje is)
Az avgscan.exe a AVG parancssoros virusellenorzoje. Kapcsolokkal kell parameterezni. A "/?" kapcsoloval hasznalva a HELP-je jelenik meg.

miska

Szia Miska!
Köszönöm a segítséget, azt hiszem sikerült beállítani a fájl ellenőrzést letöltés után. Kissé hiányolom, hogy a teszt befejezésével nem irja ki, hogy milyen fájlt vizsgált, de legalább müködik. Nemtudom miért ka bevan kapcsolva a sütik figyelése, akkor a "C:\Documents and Settings\BB\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\o5enlkre.default\cookies.txt" mindid megtalálja Potenciális nemkívánatos alkalmazásként (TrackingCookie.Doubleclick Kémprodramcsaládként.) Ha karanténba helyezem, abban a pillanatban megjelenik, csak uj dátummal. Te ezeket a képcsoló beállításokat honnan tudod? Van még pár dolog amit érdekesnek találok az AVG-vel kapcsolatban, pl:, hogy netezés közben nem igen irja ki, hogy talált valamit, vagyhogy veszélyforrást talált, de rendszer ellenőrzéskor mindig talál néhány dolgot.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv BoBa
BoBa

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-21 15:03:14

Szia Miska!
...Nemtudom miért ka bevan kapcsolva a sütik figyelése, akkor a "C:\Documents and Settings\BB\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\o5enlkre.default\cookies.txt" mindid megtalálja Potenciális nemkívánatos alkalmazásként (TrackingCookie.Doubleclick Kémprodramcsaládként.) Ha karanténba helyezem, abban a pillanatban megjelenik, csak uj dátummal. Te ezeket a képcsoló beállításokat honnan tudod? Van még pár dolog amit érdekesnek találok az AVG-vel kapcsolatban, pl:, hogy netezés közben nem igen irja ki, hogy talált valamit, vagyhogy veszélyforrást talált, de rendszer ellenőrzéskor mindig talál néhány dolgot.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
Üdv BoBa

Ez mar egy masik feladat... :-)
A "C:\Documents and Settings\BB\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\o5enlkre.default\cookies.txt" fajlt azert jeloli meg, mert a firefox ebbenaz egy fajlban tarolja az egyebkent onalloan erkezo "cookie"-kat. Tehat ha van benne gyanus dolog -ertelemszeruen- az egesz fajl gyanus.

"TRACKINGCOOKIE":
A "trackingcookie" valojaban nem kemprogram (de nem baj, ha akkent van banva vele), hanem egy kicsi szoveges fajl, ami bongeszes kozben kerul a gepedre. Ami a lenyeg, hogy NEM futtathato fajl, onalloan semmilyen tevekenysegre nem kepes, pusztan informaciokat tarol, es/vagy -kozvetett modon- informaciogyujtesre hasznalhato fel.
Egy "JO" pelda:
Keresel valamit google-val... egyik talalatot a masik utan nezed meg. A mar megnezett talalatok linkje eltero szinnel jelenik meg. A gepeden megfeleloen elkeszitett "cookie"-t tarolva oldja meg a google szervere (ES a bongeszoprogi) azt, hogy a mar megnezett talalatok eltero szinnel jelenjenek meg.

Egy "MEG ELFOGADHATO" pelda:
BLABLABLA weboldal "cooke"-kban tarolja a gepeden az altalad megnezett, pld. programok azonositojat. Legkozelebb, amikor odalatogatsz, mar a gepeden levo "cookie"-bol kiolvassa, hogy miket neztel meg, es pld. egybol ezeket ajanlja fel megnezesre.

Egy "ROSSZ" pelda:
Nezelodsz ABC weboldalon, amely szerzodve van XX szerverrel, es ABC weboldal bongeszese kozben a te gepedre XX szervere egy EGYEDI azonositoval ellatott "cookie"-t helyez el.
Bongeszel masfele, es YY szervere erzekeli XX szerver altal elhelyezett "cookie"-et. Ezek sunyiban egyeztetnek a te bongeszesi szokasaidrol, mint pld. latogatott oldalak, bongeszes idotartama/rendszeressege, stb. Ezeket -jobb esetben- pedig a te erdeklodesi korodnek megfelelo celzott felugralo ablakok, reklamcsikok generalasara es "kepedbe tolasara" hasznalhatjak fel. Magyaran... Azt NEM fogjak tudni hogy te Kiss Pista Jozsef vagy, de ha idonkent nem "tisztogatsz", idovel a "fel vilag" tisztaban lesz azzal, hgoy mikor, milyen weboldalakat es milyen rendszeresseggel latogatsz. Tobb ezer emberke bongeszesi "nyilvantartasat" pedig akar el is lehet adni.

Vedekezes:
Hiaba teszed karantenba a "kemkedo cookie"-t, ha "szokasgyujtogeto" szerverrel akadsz ossze, mar jon is a masik.
Ez inkabb bongeszobeallitasi kerdes. A sutikezeloben le kell tiltani a nem kivant sutiket. Ezt mindenfele bongeszprogram tudja. Nekem mar tobb tucat "cookie" van a Firefox tiltolistajan... :-))
(cookie = suti)

LETOLTOTT DOLGOK:
Nekem -ritkan- a JAVA ideiglenes gyorsitotarolojaban talal a napi ellenorzes soran "Java.Downloader"eket az AVG. Ezek nem virusok, viszont -ha lehetoseguk lenne ra- ezek toltenek (valahonnan) le a valodi karokozokat. A JAVA futtatasi kornyezet a bongeszes gyenge pontja, barmilyen bongeszorol es operacios-rendszerrol legyen szo azert, mert platformfuggetlen alkalmazasok keszithetok benne. A lenyeg, hogy ezert (is) kell a napi, legalabb szukitett koru ellenorzes, jobb elebe menni a bajoknak.
Nekem az alabbi konyvtarakat naponta ellenorzi az AVG:
- letoltesi konyvtar
- internet explorer ideiglenes fajlok helye (bar csak ritkan hasznalok IE-t)
- mozilla profil
- mozilla/firefox gyorsitotar
- thunderbird profilkonyvtar (a bejovo leveket kimeletlenul ellenorzi az AVG, ezert nincs kulon thunderbird leveltarolo konyvtar ellenorzes)
- JAVA gyorsitotar
(Hetente teljes AVG es Spybot-os ellenorzes)

miska
XP Pro + SP3, AVG Free 2014
P5G41-M, Intel E5300, Asus EN8600GT, 2x1GB Kingston DDR 2
Rmr

HozzászólásSzerző: BoBa Dátum: 2007-04-22 08:09:33

LETOLTOTT DOLGOK:
Nekem -ritkan- a JAVA ideiglenes gyorsitotarolojaban talal a napi ellenorzes soran "Java.Downloader"eket az AVG. Ezek nem virusok, viszont -ha lehetoseguk lenne ra- ezek toltenek (valahonnan) le a valodi karokozokat. A JAVA futtatasi kornyezet a bongeszes gyenge pontja, barmilyen bongeszorol es operacios-rendszerrol legyen szo azert, mert platformfuggetlen alkalmazasok keszithetok benne. A lenyeg, hogy ezert (is) kell a napi, legalabb szukitett koru ellenorzes, jobb elebe menni a bajoknak.
Nekem az alabbi konyvtarakat naponta ellenorzi az AVG:
- letoltesi konyvtar
- internet explorer ideiglenes fajlok helye (bar csak ritkan hasznalok IE-t)
- mozilla profil
- mozilla/firefox gyorsitotar
- thunderbird profilkonyvtar (a bejovo leveket kimeletlenul ellenorzi az AVG, ezert nincs kulon thunderbird leveltarolo konyvtar ellenorzes)
- JAVA gyorsitotar
(Hetente teljes AVG es Spybot-os ellenorzes)

miska[/quote]

Szia Miska!
Köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom őket.
Azokat a könyvtárakat amiket naponta ellenőriztetsz azokat pontossan hol találom? Némelyiket megtaláltam, de van amelyiket nem. Javíts ki ha tévedek, ezeket az elérési útakat az AVG-ben a felhasználói teszt beállításainál adod meg, és az ütemezőben állítod be a napi keresést.
Amit hiányolok az AVG-ben, hogy más vírus irtók, (NOD 32, AWAST, mindegyik regisztrált volt) netezés közben ha olyan oldalra tévedtem, egyből jelzet, hogy az oldal veszélyes, megkérdezte, hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Az AVG-vel ilyet még nem tapasztaltam. Lehet, hogy az AVG beállításom nem megfelelő?
Nekem chellós netem van, és ujjabban megint rengeteg ismeretlen imélek jőnnek, nem győzöm őket felvenni a levélszemét mappába.(Office Outloock).
Én is szoktam teljes rendszer vizsgálatot végezni, ami nem kis időt vesz igénybe. Utoljára közel 6 órát vett igénybe mire a 160GB os lemezt átvizsgálta. Rendszerint a két patrición a "System Volume Information\restore"mappában talál trójai falovat. (Dowloader.Generic2EBC; Dropper.Small.29.E; Downloader.Small.58.K; Trojan.Proxcrak.A). Ezeket már többször is megtalálta, hiába raktam karanténba.
Ezekről irhatnál valamit, ha nem túl nagy kérés.

Balázs
BoBa

---

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-23 19:12:17

BoBa írta:Szia Miska!
Azokat a könyvtárakat amiket naponta ellenőriztetsz azokat pontossan hol találom? Némelyiket megtaláltam, de van amelyiket nem. Javíts ki ha tévedek, ezeket az elérési útakat az AVG-ben a felhasználói teszt beállításainál adod meg, és az ütemezőben állítod be a napi keresést.
Amit hiányolok az AVG-ben, hogy más vírus irtók, (NOD 32, AWAST, mindegyik regisztrált volt) netezés közben ha olyan oldalra tévedtem, egyből jelzet, hogy az oldal veszélyes, megkérdezte, hogy megszakítom vele a kapcsolatot. Az AVG-vel ilyet még nem tapasztaltam. Lehet, hogy az AVG beállításom nem megfelelő?
Nekem chellós netem van, és ujjabban megint rengeteg ismeretlen imélek jőnnek, nem győzöm őket felvenni a levélszemét mappába.(Office Outloock).
Én is szoktam teljes rendszer vizsgálatot végezni, ami nem kis időt vesz igénybe. Utoljára közel 6 órát vett igénybe mire a 160GB os lemezt átvizsgálta. Rendszerint a két patrición a "System Volume Information\restore"mappában talál trójai falovat. (Dowloader.Generic2EBC; Dropper.Small.29.E; Downloader.Small.58.K; Trojan.Proxcrak.A). Ezeket már többször is megtalálta, hiába raktam karanténba.
Ezekről irhatnál valamit, ha nem túl nagy kérés.

Balázs

Jo helyen keresgelsz, napi ellenorzesre a > Reszletes felhasznaloi teszt > "Szerkesztes" gomb > "Vizsgalando objektumok" alatt >
Internet Explorer hasznalatakor kijelolendok:
- Ideiglenes fajlok mappaja
- Ideiglenes internetfajlok
- Internetes letoltesek mappaja
A letoltott allomanyok mappajat is felvettem ide. Pld. az IE-tol fuggetlenul mukodo letoltesvezerlo-program (getright, freshdownload, stb) mentesi celkonyvtara is ellenorizve van! Igaz, hogy a letoltott fajlokat ellenoriztetem, de igy tuti a dolog...)
Paranoiasabbak a "Windows" mappat is felvehetik a listaba... (A "system" mappat igy nem kell kulon felvenni, mert az -ALAPERTELMEZES SZERINT- a "Windows" mappa egyik almappaja)
(utalom a "mappa" elnevezest, miert nem volt jo a "konyvtar" elnevezes??)

A Mozilla/FireFox/Seamonkey nevek balojaban bongeszoprogramok (mint az IE) csak kezelhetobbek es biztonsagosabbak. A "Thunderbird" pedig levelezokliens, es az Outlook ertelmesebb megfeleloje. Ha nem hasznalod ezeket a programokat, akkor ne is keress ilyen mappakat.

A napi ellenorzesi listahoz erosen ajanlott hozzavenni a JAVA ideiglenes fajlok mappajat (Ilyet csak akkor talalsz, ha van kulon telepitett JAVA futtatasi kornyezet a gepeden.):
Vezerlopult/Java... "General" ful > "Temporary Internetfiles" > "Settings" gomb...
Itt a "Location" sorban levo konyvtar a Java kornyezet atmeneti tarolomappaja. Ezt a mappat kell felvenni az AVG napi ellenorzesi listajaba ES egyuttal korlatozd a meretet pld. 50 MB-ra, kulonben korlatozas nelkul hizni fog, a vegtelensegig...

"System Volume Information\restore" ....
Ez az XP (es a valamikori Win' ME) azon mappaja, amelyben a rendszerviszaallitasi pontok fajljai es beallitasai vannak tarolva. Nekem az elmult ot evben (kb, amiota XP-t hasznalok...) egyszer sem kellett ez a funkcio, viszont (alapertelmezes szerint) jo sok helyet foglal a merevlemezen ES virusok is szeretnek ide bebujni, akar az op-rendszer atveresevel/segitsegevel is. Virusmentesiteskor, az elso teendo a rendszerviszaallitasi funkcio letiltasa...

Hasznaltad valaha is a rendszer-visszaallitasi funkciot? Ha kezdo vagy, akkor azert nem fogod kihasznalni, ha netan gyakorlott pc-mahinator volnal, akkor meg azert, mert egyszeruen nincs ra szugseged. Foleg virusfertozes, vagy akarcsak fertozesgyanu eseten LE KELL TILTANI ezt a funkciot, es UTANA elinditani a teljes viruskergetest.
Rendszer-visszaallitasi funkcio letiltasa:
Vezerlopult/Rendszer > klikk "A rendszer visszaallitasa" fulre ... es itt kipipalni "A rendszervisszaallitas kikapcsolasa az osszes meghajton" lehetoseget. OK-olsz, es a Win XP egy joideig torolgeti fajlhalmazt. (letiltas utan legyen rendszer-ujrainditas akkor is, ha nem ker erre az XP!)
El fognak tunni a trojanok.

"Veszelyes" weboldalak:
Tudtommal ilyen funkcio nincs az AVG Malware-ban, de ezt egy illetekesebb talan megmondja.

A spam-ok nem biztos, hogy a te gondatlansagod vagy oda nem figyelesed miatt jonnek. Akarmelyik ismerosod gepen lehet spam-robot, vagy virus, trojai, stb., es ezek "inteznek" neked a reklamleveleket, akarmit is teszel. Ezzel sajnos nem nagyon van mit kezdeni.

Jo munkat!

miska
XP Pro + SP3, AVG Free 2014
P5G41-M, Intel E5300, Asus EN8600GT, 2x1GB Kingston DDR 2
Rmr

Re: ---

HozzászólásSzerző: BoBa Dátum: 2007-04-24 18:32:10

"Veszelyes" weboldalak:
Tudtommal ilyen funkcio nincs az AVG Malware-ban, de ezt egy illetekesebb talan megmondja.

A spam-ok nem biztos, hogy a te gondatlansagod vagy oda nem figyelesed miatt jonnek. Akarmelyik ismerosod gepen lehet spam-robot, vagy virus, trojai, stb., es ezek "inteznek" neked a reklamleveleket, akarmit is teszel. Ezzel sajnos nem nagyon van mit kezdeni.

Jo munkat!

miska[/quote]

Nemvagyok egy nagy sz.gép mágus, de próbálok törődni a gépemmel. Visszaállítást néha szoktam használni, de csak ojankor, ha egy progi össze zavarja a gépem, de hála istennek ez ritkán fordul elő.

Balázs
BoBa

Vissza: Anti-Malware