Thunderbird 1.5.0.9

Az AVG levelező kliensének beállításai, felmerült kérdések

Moderátor: avgmaster

Thunderbird 1.5.0.9

HozzászólásSzerző: mozso206 Dátum: 2007-02-24 20:46:47

Üdvözlet Mindenkinek!

Ahogy nézem nem túl sűrűn látogatott fórum, azért megpróbálok segítséget kérni. Én az AVG 7.5 víruskezelő prof. változatát (fizetős) használom. A problémám nekem is az, hogy a Thunderbird levelező kimenő ill. bejövő leveleit nem vizsgálja meg. Próbáltam már a megosztott beállítást a személyest, az e-mail vizsgáló tulajdonság oldalán a levelező kiszolgáló (mail.t-online.hu) nevét is a portokkal együtt nem történik semmi. Ha ezen az oldalon az automata módot használom a kimenő leveleket nem engedi el. Röviden a lényeg ez lenne. Azoknak a segítségét várom akik már megoldották a Thunderbird összehangolását az AVG-vel
Előre is köszönöm.

u.i.: tűzfal nélkül is próbáltam már.
mozso206

Re: Thunderbird 1.5.0.9

HozzászólásSzerző: P-Ant Dátum: 2007-03-03 16:48:25

Nekem tökéletesen megy automatikus beállítással POP3 fogadás SMTP küdéssel. Konfigolnom sem kellett semmit. Ja és t-onlineos címem van. A legjobb ha mindent automatikusan hagysz. A cégnél is így használjuk. Ha nem értesz az email program berlső működéséhez, ami félre ne érts nem baj, akkor ez a legjobb, mert magától megcsinál mindent. Az AVG tűzfalnak ehhez semmi köze nem lesz. Nézd meg, hogy a beállításoknál a Gazdagép: Automatikus feliratot látod-e az SMTP és POP3 beállításoknál, ha nem ezt látod, akkor elpiszkáltad.
P-Ant

email ellenorzes

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-15 20:07:03

Nincs esetleg egyeb biztonsagi szoftver, ami blokkolhatja a programot?
Nalam AVG Anti-Malware fut (elotte evekig AVG Pro), es valamikor, meg a 6.xx-es verziok valoban csak menualis beallitas utan mukodott az automatikus ellenorzes az alternativ levelezoprogramokkal, de ez mar a multe. Eloszor az automatikus mukodest probald helyretenni.
Ha nem birod ravenni az egyuttmukodesre, itt a manualis POP3 (bejovo levelek) atiranyitas/ellenorzes beallitasa:
Vezerlokozpont > E-mail vizsgalo/Tulajdonsagok > Tulajdonsagok majd Kiszolgalok ful.
Klikk a "Hozzaadas"-ra...
- Kiszolgalotipus: "POP3... "
- Kapcsolat: Kijelolni a "Rogzitett gazdagep" lehetoseget, es a CSAK EKKOR kitoltheto mezobe beirod a szolgaltatotol kapott POP3 szervered cimet,
- "Helyi port" ide egy szabad, semmilyen mas program altal NEM hasznalt portszam kell. (Amikor meg kezi beallitasokra volt szugseg, az 5200-as portszamot hasznaltam, nem volt gond vele.)
- "APOP hasznalata, ha elerheto" es a "Kapcsolat tipusa..." Ez szolgaltatofuggo. Vagy kell, vagy nem, vagy hasznalhato de nem eloiras.
- Alul kipipalni a "Kiszolgalo aktivalasa es hasznalata..." lehetoseget.

OK-olod, bezarod a AVG megnyitott ablakait, es MAJDNEM kesz... :-)
A levelezoprogramban a bejovo levelezoszerver cimet at kell irni 127.0.0.1 -re , portszamot pedig 5200 -ra, vagy arra, amit beirtal portszamnak.
A kovetkezo levelellenorzesnel -ha mindent OK-, mar megjelenik az AVG kicsike tajekoztato ablaka a talca felett. (ha van mit ellenorizni)

miska
Rmr

Vissza: Levelező kliens