E-MAIL SCANNER

Az AVG levelező kliensének beállításai, felmerült kérdések

Moderátor: avgmaster

E-MAIL SCANNER

HozzászólásSzerző: gezi Dátum: 2006-03-31 20:18:23

KASPERSKYM VAN.ÁT AKAROK TÉRNI AZ AVG-RE. FEL IS RAKTAM A GÉPRE,DE A BEJÖVŐ LEVELEIMET SOKÁIG ELLENŐRZIÉS MEGSZAKÍTJA AZ INTERNETET.MIT TEGYEK?
gezi

Re: E-MAIL SCANNER

HozzászólásSzerző: avgmaster Dátum: 2006-04-17 15:05:00

gezi írta:KASPERSKYM VAN.ÁT AKAROK TÉRNI AZ AVG-RE. FEL IS RAKTAM A GÉPRE,DE A BEJÖVŐ LEVELEIMET SOKÁIG ELLENŐRZIÉS MEGSZAKÍTJA AZ INTERNETET.MIT TEGYEK?

A levelek ellenőrzésénél jellemzően két tényező befolyásolja a sebességet. Az egyik a számítógép teljesítménye (jellemzően ez van kisebb hatással a víruskeresés sebességére) a másik pedig az Internet kapcsolat sebessége, illetve a letölteni kívánt levél mérete, de ez sem okozhatja az Internet kapcsolat megszakadását.
Internet kapcsolat megszakadását eddig egyetlen esetben érzékeltük, amikor is Windows98 operációs rendszer alatt ADSL kapcsolatot használtak. Azonban itt sem az AVG okozta a problémát, hanem a Win98 NDIS meghajtójának hibája. Ennek javítása a Microsoft honlapjáról letölthető.

[/code]
avgmaster

HozzászólásSzerző: gezi Dátum: 2006-04-17 21:15:09

avgmaster írta:
gezi írta:KASPERSKYM VAN.ÁT AKAROK TÉRNI AZ AVG-RE. FEL IS RAKTAM A GÉPRE,DE A BEJÖVŐ LEVELEIMET SOKÁIG ELLENŐRZIÉS MEGSZAKÍTJA AZ INTERNETET.MIT TEGYEK?

A levelek ellenőrzésénél jellemzően két tényező befolyásolja a sebességet. Az egyik a számítógép teljesítménye (jellemzően ez van kisebb hatással a víruskeresés sebességére) a másik pedig az Internet kapcsolat sebessége, illetve a letölteni kívánt levél mérete, de ez sem okozhatja az Internet kapcsolat megszakadását.
Internet kapcsolat megszakadását eddig egyetlen esetben érzékeltük, amikor is Windows98 operációs rendszer alatt ADSL kapcsolatot használtak. Azonban itt sem az AVG okozta a problémát, hanem a Win98 NDIS meghajtójának hibája. Ennek javítása a Microsoft honlapjáról letölthető.
Kösz a választ. Windows Xp professional az op. rendszer.Érvényes-e ez erre is?
[/code]
gezi

e-mail scanner

HozzászólásSzerző: zolujf Dátum: 2006-04-23 00:40:53

sziasztok!

felraktam az avg víruskeresőt, és az e-mail scanneren megpróbáltam beállítani, hogy a leveleket az e-mail scanner kiszolgálója végezze el.
A thebat levelezőklienst használom, amihez van beépülője az avg-nek, de kell hozzá a személyes e-mail vizsgáló is.
Itt elvégeztem a konfigurálásokat, viszon nem akarja elfogadni a felhasználónál megadott nevet.
Az avg azt írja, hogy ebben az esetben a beérkező levelek kiszolgálójának a 127.0.0.1-et kell megadni, felhasználónévként a felhasználónév/számítógépet.
pl.
zolujf@gmail.com/pop.gmail.com
Az összes többi levélfióknál elfogadja ezen beállításokat, szerintem csak itt nem tetszik neki valamit.
Ezeket a beállításokat az avg vezérlőközpont e-mail vizsgáló részénél a személyes e-mailvizsgálóban a tulajdonságoknál állítottam be.
Szerintetek mi lehet a probléma?
AVG, te vagy a legjobb!
zolujf

Re: e-mail scanner

HozzászólásSzerző: avgmaster Dátum: 2006-04-23 12:54:12

zolujf írta:sziasztok!

Ezeket a beállításokat az avg vezérlőközpont e-mail vizsgáló részénél a személyes e-mailvizsgálóban a tulajdonságoknál állítottam be.

Arra tippelnék, hogy valamilyen speciális authentikációt használhat a levelező szerver. Ha az általános beállítás nem megy, akkor javaslom, hogy próbálkozz egy új levelező kiszolgálót felvenni a Vezérlő Központ-ban (több is lehet, tehát nem kell törölni a régit), amelyet csak a rakoncátlan kiszolgálóhoz használsz. Segíthet a naplófájl elemézse is. Ez általában a C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\AVG7\Log\ helyen található. Célszerű a naplózás részletességét is növelni. A naplózás beállításai a kiszolgáló beállítások (amit ezek szerint már ismersz) fül melletti Naplózás fülön kezelhetők.
avgmaster

HozzászólásSzerző: bassman Dátum: 2007-01-30 09:55:38

A 7.5 AVG-t használom, de valahogy az e-mail vizsgálat nem úgy műxik ahogy szeretném. Az a gond, hogy sorozatosan kapom az olyan leveleket, amik teljesen üresek. Már a szolgáltatómnál is reklamáltam, mire kiderült, hogy az AVG miatt nem jönnek meg a levelek tartalmai. Pl feladtam magamnak egy levelet egy próba szöveggel, de a szöveg helyett, csak az volt benne, hogy az avg megvizsgálta, és vírusmentesnek találta. Már próbáltam más levelezőklienssel is, de mindig ugyan ez volt a helyzet. Nem is gondoltam, hogy az AVG a ludas, de amióta lecseréltem, semmi gond a levelezéssel. Azóta másoktól is hallottam ezt a problémát. Valamit rosszul állítottam be az AVG-nél? Jó lenne, ha ez is korrektül működne, mert ez a víruskergető vált be eddig a legjobban, dehát így sajnos nem tudom használni.
bassman

HozzászólásSzerző: avgmaster Dátum: 2007-01-31 16:31:30

Kedves Bassman!

Ha tudnál küldeni egy ilyen levélből egy mintát (amit az AVG törölt), akkor azt mindenképpen megköszönnénk. Hasonlóképpen e-mail vizsgáló naplófájlját is el kellene küldeni. Ennek helyét a Vezérlő Központ -> Email vizsgáló - > Személyes email vizsgáló -> Tulajdonságok -> Naplózás ablakban találhatod meg. Ilyen "parajelenségek" észlelésekor itt érdemes Maximálisra venni a naplózás részletességét is. Ime egy kép említett beállítási oldalról: Kép
Hasonló jelenségről mi még nem hallottunk ettől függetlenül nem kizárt, hogy az AVG is tartalmaz hibát.

Üdv!

AVGMaster
avgmaster

Re: e-mail scanner

HozzászólásSzerző: Rmr Dátum: 2007-04-16 16:17:03

zolujf írta:sziasztok!

felraktam az avg víruskeresőt, és az e-mail scanneren megpróbáltam beállítani, hogy a leveleket az e-mail scanner kiszolgálója végezze el.
A thebat levelezőklienst használom, amihez van beépülője az avg-nek, de kell hozzá a személyes e-mail vizsgáló is.
Itt elvégeztem a konfigurálásokat, viszon nem akarja elfogadni a felhasználónál megadott nevet.
Az avg azt írja, hogy ebben az esetben a beérkező levelek kiszolgálójának a 127.0.0.1-et kell megadni, felhasználónévként a felhasználónév/számítógépet.
pl.
zolujf@gmail.com/pop.gmail.com
Az összes többi levélfióknál elfogadja ezen beállításokat, szerintem csak itt nem tetszik neki valamit.

Szia!
A levelezoprogramban nem csak a levelezoszerver cimet, hanem a csatlakozasi portszamot is at kell irni, meghozza arra, amit az AVG email-vizsgalojaban portszamnak beallitottal. Ennek SZABAD portnak kell lennie! (Regebben az 5200 -at allitottam be, sosem volt gond vele)
A felhasznalonevhez csak a felhasznaloi nevedet ird be. (rogzitett gazdagep)
(Thunderbird-el probaltam ki)
--------------
Egy level-lekerdezesig mukodott az ellenorzeses level-letoltes, aztan megmakacsolta magat, es azota nem valaszol qmail szerver... Bocs!

miska
Rmr

E-mail scanner

HozzászólásSzerző: Lucien53 Dátum: 2007-08-08 17:59:34

Szerbusztok nekem az volna a kérdésem, hogy felraktam az ingyenes AVG-t és nem tudom hogyan kell beállítani levelezés figyelését.
Az Incredimailt használom a bejövő leveleimet az AVG meg is vizsgálja csak az a gondom, csak a feladó címét a levél címét és az értesítést miszerint nincs benne vírus kapom meg. A regisztráció aktivizálásáról érkezett e-mailt is úgy kaptam meg, hogy az incredimail levélszűrője a kéretlen levél mappába irányította. De érdekes módon ezen is ott volt az AVG vizsgálat igazolása de ezt átengedte.
No virus found in this incoming message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.5.476 / Virus Database: 269.11.8/941 - Release Date: 2007.08.07. 16:06
ezt irja minden levélhez csak a levél nincs sehol kérlek segítsetek sajnos nem tudok angolul igy elég nehéz eligazodnom.
köszönettel Lucien53
Lucien53

Vissza: Levelező kliens