AVG tűzfalban portok ki/be kapcsolása

Az AVG tűzfalával kapcsolatos kérdések

Moderátor: avgmaster

AVG tűzfalban portok ki/be kapcsolása

HozzászólásSzerző: Thewreck Dátum: 2007-09-22 16:51:17

Sziasztok!
Az a problémám lenne, hogy az avg tűzalban hol lehet bizonyos portokat letíltani ill. a tíltás alól feloldani?
vagy
Milyen nem avg-s megoldás is lehetséges.
Platform: WinXPSp2
Vírusírtó és Tűzfal: AVG
Köszi

:roll:
Thewreck

Re: AVG tűzfalban portok ki/be kapcsolása

HozzászólásSzerző: kissbalazs Dátum: 2007-09-25 08:47:47

Thewreck írta:Sziasztok!
Az a problémám lenne, hogy az avg tűzalban hol lehet bizonyos portokat letíltani ill. a tíltás alól feloldani?
vagy
Milyen nem avg-s megoldás is lehetséges.
Platform: WinXPSp2
Vírusírtó és Tűzfal: AVG
Köszi

:roll:

Ha telepítettél tűzfalat a gépedre, akkor nem tudod azt megkerülve, tehát most mindenképpen AVGs megoldásra van szükséged.
A megoldás: AVG Vezérlő Központ, azon belül Tűzfal, azon belül Konfigurálás gomb és a Rendszer fülnél már látod is protokollokat. Ami nagyon tetszik, hogy van egy csomó gyári beállítás, amiből válogathatsz. Ez főleg azoknak jó, akik nem értenek a hálózatokhoz. Én például soha sem jöttem volna rá, hogy egy fájlmegosztáshoz mi mindenre van szükség :) Itt pedig csak ki kell választani és megnyitja az összes portot, amire szükség van. Persze saját portokat is megadhatsz.

Szia!

KgB
kissbalazs

Re: AVG tűzfalban portok ki/be kapcsolása

HozzászólásSzerző: hoz8bp Dátum: 2008-09-01 09:29:18

Kedves Kg8!

az alább általad ajánlott megoldás még működött 7.5 verzió alatt, de a 8.0 alatt már nincs is AVG Vezérlő Központ. Vagy csak én nem találtam meg?

"Ha telepítettél tűzfalat a gépedre, akkor nem tudod azt megkerülve, tehát most mindenképpen AVGs megoldásra van szükséged.
A megoldás: AVG Vezérlő Központ, azon belül Tűzfal, azon belül Konfigurálás gomb és a Rendszer fülnél már látod is protokollokat."

Egy UDP portot szeretnék engedélyezni, de nem jöttem rá, hogyan lehetne. Kollégám szerint, aki elég profi, ehhez szinte pilótavizsga kell.
Örülnék, ha kaphatnék egy jó útmutatást, mert nem biztos hogy a pilótavizsga végét kibírom hátsóféllel! :-)

Köszönöm a segítséget előre is.

üdv hoz8bp
hoz8bp

Vissza: Tűzfal